Strona głównaOpiekaNowe kierunki w opiece nad Seniorami - Wrocław

Nowe kierunki w opiece nad Seniorami - Wrocław

Z roku na rok przybywa osób starszych. Grupa ta jest bardzo zróżnicowana i ma też różne potrzeby – aktywni, zdrowi Seniorzy chcą mieć dostęp do pełnej oferty rozrywkowej i kulturalnej, osoby mające problemy z poruszaniem się – dostosowaną do ich możliwości infrastrukturę, a ci najbardziej schorowani i cierpiący – opiekę pozwalającą na komfortowe życie mimo choroby. Co oferują im firmy i instytucje zajmujące się opieką? Nasz cykl rozpoczynamy informacjami z Wrocławia.
Niedawno dużo pisaliśmy na temat projektu , rozwijającego się w wielu miastach we współpracy z Ministerstem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do 2020 roku MRPiPS przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR 370 mln zł.

Jednak swoje inicjatywy do seniorów kierują też prywatne firmy i instytucje. Chcemy przyjrzeć się im pod kątem nowatorskich rozwiązań. Zaczynamy od stolicy Dolnego Śląska. W ostatnich tygodniach w centrum Wrocławia otwarte zostały dwie zupełnie różne placówki zajmujące się osobami starszymi.

Pierwsza z nich - Centrum Seniora , to placówka mieszcząca się w zabytkowych budynkach po dawnym szpitalu przy ul. Dyrekcyjnej i łącząca w sobie trzy różnorodne typy usług – apartamenty dla seniorów z obsługą medyczną i dodatkowymi usługami, klasyczny dom opieki dla osób starszych oraz Centrum Chorób Demencyjnych.

Pierwsza z usług to doskonale znane na świecie ale w Polsce oferowane po raz pierwszy mieszkania chronione, których lokatorzy mają pełną swobodę funkcjonowania (jak we własnym domu) przy równoczesnym bezpieczeństwie. Mieszkaniec może w każdej chwili liczyć na opiekę medyczną oraz dostęp do wielu wzbogacających życie aktywności – zarówno fizycznych, jak też intelektualnych czy społecznych – podkreślają przedstawiciele Centrum Seniora. Atutem jest lokalizacja w sercu miasta, co pozwala w łatwy sposób korzystać także z szerokiej oferty kulturalnej, rozrywkowej i sportowej Wrocławia.
Seniorzy wymagający stałej opieki medycznej i profesjonalnej pomocy podczas wykonywania codziennych czynności mieszkają w największej części ośrodka. Opieka jest dopasowana do indywidualnych potrzeb seniorów i – oprócz codziennych aktywności zawiera także elementy terapii ruchowej, dogoterapii, arteterapii i muzykoterapii. Dom opieki został zorganizowany tak, by podopieczni jak najwięcej czasu spędzali aktywnie i wspólnie. W jego ramach działa kolejna nowość - Centrum Chorób Demencyjnych, które zapewnia specjalistyczne usługi geriatryczne oraz wsparcie dla osób z i innymi chorobami demencyjnymi oraz dla ich rodzin.
fot. Angel Care

 
Strony : 1 2

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 17:05:03, 26-06-2016 ~gość: 31.175.24.xxx

  Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najgorzej jest z infrastrukturą. Wiele razy moja babcia miła problemy z poruszaniem się jak szłyśmy chociażby do lekarza czy rehabilitanta. Budynki, w których znajdują się instytucje dla osób starszych powinny być wyposażone w uchwyty i specjalne pomoce przy podnoszeniu się wstawaniu. My sami zamontowaliśmy takie uchwyty w domu, montaż to bardzo prosta rzecz, a faktycznie bardzo ułatwiają życie.
  ... zobacz więcej
 • 14:33:02, 02-06-2017 generalny

  My natomiast proponujemy innowacyjne rozwiązania z dziedziny Teleopieki,które niezależnie od miejsca naszego pobytu pozwalają nam śledzić parametry życiowe najbliższych. Więcej na ten temat można wyczytać na portalu www.seniorplus.org
 • 11:14:18, 05-06-2017 pielgrzym

  Natomiast ja ze swego doświadczenia kiedy obserwuję życie ludzi w podeszłym wieku, stwierdzam że dla ludzi którzy mają już bliziutko do przekroczenia progu...Ważniejsza jest sprawa duchowa od tych egzystencjonalnych...Akurat ta sprawa leży w możliwościach wszystkich bliskich osób.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Umierać po ludzku
 • Aktywni 50+
 • Hospicja.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X