Strona głównaOpiekaNowy Dom Senior-Wigor w Witnicy

Nowy Dom Senior-Wigor w Witnicy

W Witnicy w woj. lubuskim został otwarty kolejny Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor. Program ‪Senior-Wigor został zainicjowany wiosną 2015 roku. Domy Senior-Wigor są połączeniem uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego.
Nowy Dom Senior-Wigor w Witnicy [fot. Senior Wigor] Dzienny Dom Senior-Wigor w Witnicy jest miejscem, w którym seniorzy mogą nawiązywać i podtrzymywać relacje społeczne, realizować pasje i zainteresowania oraz rozwijać formy samopomocy.

– Nie sztuką jest wybudowanie i otwarcie placówki, sztuką jest jej późniejsze utrzymanie. Głównym celem takich domów jest podnoszenie jakości życia osób starszych i zapobieganie wykluczeniu społecznemu – mówiła minister pracy i polityki społecznej Rafalska podczas uroczystego otwarcia domu Senior-Wigor. – Dobrym przykładem jest Witnica, której samorząd promuje koperty życia. Cieszę się, że władze samorządowe włączają się w takie działania.

W ramach edycji 2016 Programu Wieloletniego „” na lata 2015-2020 Gmina Witnica otrzymała finansowe na utworzenie i wyposażenie oraz zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior-Wigor w wysokości 218,9 tys. zł. Całkowity koszt zadania publicznego wyniósł niemal 274,9 tys. zł.

Program Senior-Wigor to w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Jego celem jest wsparcie nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W Dziennym Domu Senior-Wigor będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji pensjonariuszy jest pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy