Strona głównaOpiekaSposób na biznes - warto budować domy spokojnej starości?

Sposób na biznes - warto budować domy spokojnej starości?

Rozwój medycyny i farmacji sprawił, że życie Europejczyków wydłuża się. Poza tym, starzenie się społeczeństwa pozwala szacować, że wkrótce kwestia opieki nad osobami w sędziwym wieku będzie poważnym wyzwaniem dla kolejnych krajów europejskich. Okazuje się także, że jest to szansa na rozwój działalności biznesowej. Pojawia się coraz więcej firm, których oferta obejmuje produkcję lub usługi dotyczące opieki nad starszymi.
Jeśli chodzi o domy spokojnej starości w naszym kraju, cieszą się rosnącą popularnością, ale też kiepską opinią. Ostatnio nagłośniono liczne nieprawidłowości związane z prowadzeniem ośrodków tego rodzaju - dotyczyły zarówno niewłaściwej infrastruktury, jak i nieodpowiedniej, urągającej czasem ludzkiej godności „pielęgnacji". W każdym razie, wobec zwiększonej migracji ludności (i niemożności sprawowania opieki nad starszymi członkami rodziny), wydłużenia życia, starzenia się społeczeństwa, jedną z niewielu alternatyw dla ludzi w wieku sędziwym pozostanie przeprowadzka do domu spokojnej starości.

Czy stanowi to jednak powód do żalu? Niekoniecznie, bowiem na Zachodzie Europy inaczej postrzega się tę kwestię. W dobrze wyposażonym i odpowiednio funkcjonującym domu spokojnej starości ludzie sędziwi mogą liczyć na profesjonalną opiekę, szybką pomoc, towarzystwo rówieśników i wysoki komfort.

Budowa domów spokojnej starości, które spełniają wymogi Unii Europejskiej, może okazać dobrym biznesem. Przekonani są o tym właściciele spółki Serenity S. A. Zamierzają wybudować sieć 30 domów spokojnej starości dla 2,2 tysiące osób. W przyszłym tygodniu spółka zadebiutuje na New Connect (rynku akcji, opartym na alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.).

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 13:21:28, 15-11-2011 sabinar1

    To dobry pomysł,ale można również mniejszym nakładem sił i środków zapewnić sobie i innym godną starość.Wielu starszych ludzi zamieszkuje w zbyt dużych( jak na własne potrzeby i możliwości utrzymania)mieszkaniach czy domach.Są w miarę zdrowi ,można zamieszkać w kilka osób (np.2-3 ,wypośrodkować koszty utrzymania ,i wspierając się przeżyć resztę życia niekoniecznie nudno i samotnie.Można taką wspólnotę notarialnie zabezpieczyć.
    ... zobacz więcej
  • 14:52:57, 15-11-2011 krystynka

    Marny to biznes. Na kim tu zarobić. Na ludziach, których nie stać na utrzymanie siebie i mieszkania?
    A kogo stać, pozostanie na swoim.
    Nie przesadza się starych drzew, a napewno nie w Polsce.
  • 10:59:09, 01-04-2012 ~gość: 79.188.237.xxx

    TURNUSY SPECJALNE DLA OSÓB STARSZYCH
    WYMAGAJĄCYCH POMOCY W CZYNNOŚCIACH DNIA CODZIENNEGO
    (NA CZAS WYPOCZYNKU LUB NIEOBECNOŚCI BLISKICH)

    Ośrodek nasz posiada Decyzję Wojewody Małopolskiego nr OD/12/0019/11 o wpisie Ośrodka do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne
    i uprawniony jest do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych osób niepełnosprawnych
    www.krokus-zakopane.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy