Strona głównaOpiekaW Sulejówku powstaje Dom Seniora

W Sulejówku powstaje Dom Seniora

To ma być obiekt wyróżniający się na tle innych ośrodków – nowoczesny, przyjazny, mogący pomieścić ponad 120 pensjonariuszy. Projekt jest realizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Burmistrza Sulejówka.
Komercyjna placówka powstaje przy ulicy Zygmunta Krasińskiego. Jak zapewnia inwestor, obiekt będzie gotowy i oddany do użytku w połowie tego roku.

– Działając na rynku od 17 lat obserwujemy rosnące zainteresowanie tego typu usługami. W bliskim sąsiedztwie nie ma podobnej placówki, oferującej kompleksową całodobową opiekę dla seniorów. Nowa inwestycja przyczyni się również do większej aktywizacji zawodowej w tym regionie. Na stałą pracę w ośrodku może liczyć co najmniej kilkadziesiąt osób – twierdzi przedstawiciel inwestora Anna Ziółkowska.

Placówka będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, przewlekle chorych. Pensjonariusze znajdą się pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu medycznego: pielęgniarskiego, lekarskiego, opiekuńczego a także . Do ich dyspozycji pozostaną pokoje 1- lub 2-osobowe oraz apartamenty. W każdym pokoju znajdzie się , system przywoławczy i łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym. Dodatkowo pokoje będą wyposażone w telewizor, telefon i Internet. Na terenie placówki powstaje duży ogród z altaną i zagospodarowanym stawem.

Na terenie ośrodka znajdą się sale dzienne, przestrzenna jadalnia z widokiem na ogród i bezpośrednim dostępem do własnej kuchni, kaplica, a nawet salonik fryzjerski

Obiekt ma zostać oddany do użytku w połowie 2017 roku.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy