Strona głównaOpiekaZooterapia w domu opieki - jak zwierzęta poprawiają nastrój starszych ludzi

Zooterapia w domu opieki - jak zwierzęta poprawiają nastrój starszych ludzi

Zwierzęta mają na nas dobry wpływ, poprawiają nam nastrój i osłabiają lęk czy rozdrażnienie. Dlatego coraz popularniejsza staje się zooterapia - zwierzaki pomagają osiągać medyczne cele. W domu opieki w Arizonie koty pomagają seniorom lepiej się poczuć.
Zooterapia w domu opieki - jak zwierzęta poprawiają nastrój starszych ludzi [Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.com] Pensjonariusze z Catalina Springs Memory Care zostali poddani felinoterapii, czyli . Dzięki obecności zwierząt, lepiej się czują, osłabł u nich niepokój i dopisuje lepszy humor.

Większość mieszkańców wspomnianego domu opieki cierpi na różne formy demencji lub . Kiedy powierzono im opiekę nad kociętami, dostrzeżono u nich poprawę nastroju i zmiany w zachowaniu.

„Część naszych mieszkańców chronicznie czegoś szuka, czegoś, co ma dla nich znaczenie. Kiedy podajemy im jedno z kociąt, nagle przestają szukać, nie są ", mówi Rebecca Hamilton, dyrektor ośrodka.

, które wymagają ciągłej opieki i częstego karmienia butelką, dają mieszkańcom możliwość pielęgnowania ich i zabawy z nimi. Interakcje mieszkańców ze zwierzętami dają efekt poprawy świadomości, lepszej komunikacji i poczucia celu", wyjaśnia Hamilton.

„Niektórym może się to wydawać dziwne: mieszkańcy, którzy potrzebują całodobowej opieki, dbają o młode kociaki. Ale są umiejętności, emocje i potrzeby, które ot tak nie zanikają u ludzi z demencją lub .

Pragnienie dawania i otrzymywania pozostaje. Kocięta dały nam możliwość wypełnienia tej ludzkiej potrzeby, która cechuje każdego z naszych mieszkańców.", powiedziała w komunikacie prasowym Sharon Mercer, również jedna z dyrektorek ośrodka.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy