Grupy dyskusyjne
Strona główna Zdrowie Opieka Wiadomości

Tai Chi na siedząco - poprawia sprawność u pacjentów po udarze

fot. Ron from PixabayOsoby po udarze, które ćwiczyły Tai Chi na siedząco, po trzech miesiącach wykazały taką samą lub większą poprawę siły dłoni i ramion, zakresu ruchu ramion, kontroli równowagi, objawów depresji i radzenia sobie z codziennymi czynnościami, w porównaniu do osób, które podjęły standardową rehabilitację po udarze.

więcej »

Opieka nad schorowaną czy starszą osobą nie musi wiązać się z depresją

fot. Gerd Altmann from PixabayBycie opiekunem starzejącego się rodzica lub współmałżonka może być stresujące, ale eksperci z Uniwersytetu Teksasu w Austin kwestionują pogląd, że sprawowanie opieki oznacza zwiększenie ryzyka depresji.

więcej »

Bliskość śmierci - grupy wsparcia poprawiają jakość życia chorych

fot.  Sabine van Erp from PixabayPacjenci u schyłku życia mogą doświadczyć znaczącego złagodzenia objawów depresji i poprawy duchowego samopoczucia dzięki uczestnictwu w grupie wsparcia.

więcej »

Jak osłabienie funkcji zmysłów wpływa na codzienne życie seniorów

fot. Alexa from PixabayJeśli chodzi o zmysły, zaburzenie wzroku i słuchu, zwłaszcza jednoczesne, może mieć silny wpływ na zdrowie osób starszych. Problemy te są związane z ograniczeniami w funkcjonowaniu fizycznym i codziennych czynnościach, a także sprzyjają izolacji społecznej, pogorszeniu funkcji poznawczych, depresji i kiepskiej ocenie samoocena stanu zdrowia, jak również trudnościom w komunikacji, a nawet przedwczesnej śmierci.

więcej »

Samotność i izolacja społeczna zwiększają ryzyko niewydolności serca

Fot. Tatyana Gladskih - Fotolia.comIzolacja społeczna i samotność to istotne czynniki ryzyka chorób układu krążenia, a w tym - jak się okazuje - niewydolności serca. Co ważne, znaczenie ma tu po prostu to, czy dana osoba czuje się osamotniona, nawet jeśli żyje w rodzinie lub jakiejś wspólnocie.

więcej »

Opaska monitorująca aktywność pomoże wykryć demencję?

fot. Julita from PixabayNoszone np. na nadgarstkach urządzenia monitorujące ruch mogą być przydatne we wczesnych ostrzeżeniach o pogorszeniu funkcji poznawczych u osób starszych.

więcej »

Zestaw witamin pozwala seniorom szybciej wyzdrowieć

fot. Mizianitka from PixabayStarsze osoby, które codziennie przyjmowały suplement multiwitaminowy i mineralny - z cynkiem i dużymi ilościami witaminy C - przez 12 tygodni, zmagały się z chorobą krócej i miały łagodniejsze objawy niż ich rówieśnicy, którzy przyjmowali placebo.

więcej »

Zobojętnienie objawem otępienia?

fot. Alexa from PixabayStarsi dorośli z nasiloną apatią lub brakiem zainteresowania zwykłymi czynnościami mogą mieć wyższe ryzyko rozwoju demencji niż osoby z nikłymi objawami zobojętnienia.

więcej »

Zwierzaki-roboty zmniejszają objawy demencji

fot.  Florida Atlantic University, YoutubeOsoby z chorobą Alzheimera lub pokrewną demencją często doświadczają takich symptomów, jak depresja, agresja i lęk. Zazwyczaj objawy te leczy się lekami przeciwpsychotycznymi, przeciwdepresyjnymi i benzodiazepinami, a one nierzadko wywołują skutki uboczne.

więcej »

Samotność seniorów można łatwo pokonać

fot. congerdesign from PixabayForma terapii rozmowy, prowadzona przez przeszkolonych pracowników przez telefon, zmniejszyła poziom samotności seniorów, którzy zostali odizolowani w czasie pandemii.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy