Grupy dyskusyjne
Strona główna Zdrowie Opieka Wiadomości

Pacjenci z lekarzami i urzędnikami rozmawiają poprzez media

©  Rido - Fotolia.comMedia odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu polityki zdrowotnej. Wskazują błędy w systemie i podpowiadają rozwiązania. Mogą być też rzecznikiem pacjentów, zwłaszcza w kontaktach z urzędnikami. To dzięki pośrednictwu mediów chorzy często otrzymują dostęp do nowoczesnych leków i terapii. Innym problemem komunikacyjnym w służbie zdrowia są relacje na linii pacjent–lekarz. Zmiana podejścia obu stron mogłaby przynieść lepsze efekty w postaci bardziej skutecznego leczenia.

więcej »

W Sulejówku powstaje Dom Seniora

fot. WRI InvestmentTo ma być obiekt wyróżniający się na tle innych ośrodków – nowoczesny, przyjazny, mogący pomieścić ponad 120 pensjonariuszy. Projekt jest realizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Burmistrza Sulejówka.

więcej »

"Pola Nadziei" kwitną po raz XX

fot. Pola nadzieiPo raz XX kwitną w Polsce żonkilowe "Pola Nadziei". Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną – zbierane są fundusze dla polskich hospicjów. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

więcej »

Opiekowalaś się niepełnosprawnym? Masz prawo do zasiłku przedemerytalnego

© drubig-photo - Fotolia.comWiele kobiet rezygnuje z życia zawodowego gdyż musi podjąć się opieki nad swoim niepełnosprawnym dzieckiem lub rodzicem. W tym czasie otrzymują zwykle świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy. Niestety po śmierci swojego podpieczonego niejednokrotnie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – bez uprawnień do jakichkolwiek świadczeń. Dramatyczną sytuację takich osób potęguje niemożność znalezienia pracy z powodu braku jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego lub długiej przerwy w życiu zawodowym.

więcej »

Nowy Dom Senior-Wigor w Witnicy

fot. Senior WigorW Witnicy w woj. lubuskim został otwarty kolejny Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor. Program ‪Senior-Wigor został zainicjowany wiosną 2015 roku. Domy Senior-Wigor są połączeniem uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego.

więcej »

Demencja starcza: emocje a nie logika. Kłamstwa czasami niezbędne

© BillionPhotos.com - Fotolia.comOsoby chorujące na demencję starczą lub chorobę Alzheimera wymagają specjalnego traktowania w komunikacji. Rozmawiając z nimi nie zawsze powinniśmy mówić im prawdę. Czasami wystarczą sprytne kłamstwa. Z prostego powodu - jeśli powiemy prawdę, osoba ta poczuje się oszukiwana. Eksperci radzą, by w kontaktach z chorymi kierować się empatią i emocjami, a nie logiką.

więcej »

Klinika Pamięci z pomocą seniorom i ich bliskim

fot. Angel CareOd dziś we Wrocławiu działa innowacyjny projekt - Klinika Pamięci Angel Care. Jej celem jest diagnozowanie chorób demencyjnych na jak najwcześniejszym etapie, a także edukacja w zakresie profilaktyki tego typu schorzeń. Z pomocy Kliniki bezpłatnie mogą korzystać wszystkie osoby, które ukończyły 65 lat, lub mają w rodzinie historię chorób oępiennych.

więcej »

Nowoczesne urządzenie wykryje bakterie w szpitalach

Szpital, © sudok1 - Fotolia.comNaukowcy z Uniwersytetu w Maastricht zbudowali urządzenie, które w przyszłości może pomóc w zapobieganiu epidemiom bakteryjnym. Dzięki tej szybkiej i niedrogiej metodzie możliwe będzie wykrywanie w szpitalach szczepów bakterii, stanowiących zagrożenie dla pacjentów, szczególnie osób starszych.

więcej »

NIK przyjrzy się leczeniu bólu w polskiej ochronie zdrowia

Ból, © Laurin Rinder - Fotolia.comPolskie szpitale powinny zwrócić większą uwagę na leczenie bólu. Zaniedbywane bywa zwłaszcza leczenie bólu innego niż pooperacyjny – wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli. Izba już teraz zwraca uwagę, że w polskim prawie nie ma standardów postępowania wobec pacjentów cierpiących z powodu bólu, a regulacje dotyczące praw pacjenta do świadczeń łagodzących ból są śladowe.

więcej »

Sanepid o szpitalnych posiłkach: za małe, przeterminowane

Chleb, © Poles - Fotolia.comNieprawidłowo skomponowane jadłospisy czy niespełnianie wymagań sanitarnych – to wyniki kontroli szpitali i firm dostarczających posiłki do nich. Inspekcja Handlowa i Państwowa Inspekcja Sanitarna wspólnie sprawdziły, jakie posiłki są podawane pacjentom.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X