Grupy dyskusyjne
Strona główna Zdrowie Opieka Wiadomości

Opaska monitorująca aktywność pomoże wykryć demencję?

fot. Julita from PixabayNoszone np. na nadgarstkach urządzenia monitorujące ruch mogą być przydatne we wczesnych ostrzeżeniach o pogorszeniu funkcji poznawczych u osób starszych.

więcej »

Zestaw witamin pozwala seniorom szybciej wyzdrowieć

fot. Mizianitka from PixabayStarsze osoby, które codziennie przyjmowały suplement multiwitaminowy i mineralny - z cynkiem i dużymi ilościami witaminy C - przez 12 tygodni, zmagały się z chorobą krócej i miały łagodniejsze objawy niż ich rówieśnicy, którzy przyjmowali placebo.

więcej »

Zobojętnienie objawem otępienia?

fot. Alexa from PixabayStarsi dorośli z nasiloną apatią lub brakiem zainteresowania zwykłymi czynnościami mogą mieć wyższe ryzyko rozwoju demencji niż osoby z nikłymi objawami zobojętnienia.

więcej »

Zwierzaki-roboty zmniejszają objawy demencji

fot.  Florida Atlantic University, YoutubeOsoby z chorobą Alzheimera lub pokrewną demencją często doświadczają takich symptomów, jak depresja, agresja i lęk. Zazwyczaj objawy te leczy się lekami przeciwpsychotycznymi, przeciwdepresyjnymi i benzodiazepinami, a one nierzadko wywołują skutki uboczne.

więcej »

Samotność seniorów można łatwo pokonać

fot. congerdesign from PixabayForma terapii rozmowy, prowadzona przez przeszkolonych pracowników przez telefon, zmniejszyła poziom samotności seniorów, którzy zostali odizolowani w czasie pandemii.

więcej »

Poziom apetytu może wskazywać bliskość śmierci

fot. Engin Akyurt from PixabayIstnieje związek między apetytem i wskaźnikiem śmierci osób starszych w danym okresie. Osoby, które zmagają się zaburzeniami apetytu, są bardziej narażone na wcześniejszą śmierć, mówią uczeni z Uniwersytetu Ben-Guriona w Beer Szewie.

więcej »

Muzyka i taniec pomagają osobom z demencją

fot. Free-Photos from PixabayWpływ muzyki i tańca na osoby starsze z demencją jest ogromny, mówią uczeni z Uniwersytetu w Otago.

więcej »

Co poprawia jakość życia chorych na demencję

fot. Sabine van Erp z PixabayNa całym świecie na demencję choruje 50 milionów ludzi. Uczeni z University of Exeter postanowili sprawdzić, co ma największe znaczenie dla poprawy jakości życia pacjentów z otępieniem.

więcej »

Apatia oznaką demencji?

© bilderstoeckchen - Fotolia.comSeniorzy z ciężką apatią czy też brakiem zainteresowania zwykłymi czynnościami mogą mieć wyższe ryzyko rozwoju demencji niż pozostali.

więcej »

Osłabienie na starość - zabiera sprawność i niezależność

fot.  Sabine van Erp z PixabayWątłość czy osłabienie (ang. frailty) to obecność takich czynników, jak poczucie wyczerpania, zmniejszenie sił, spowolnienie, niecelowa utrata masy ciała i niska aktywność fizyczna. Cierpi na nie wielu starszych ludzi i według uczonych nie jest to normalny element jesieni życia, ale objaw chorobowy.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy