Grupy dyskusyjne
Strona główna Zdrowie Opieka Wiadomości

Polacy przeciwni dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym

Z sondażu przeprowadzonego przez Pentor na zlecenie "Życia Warszawy" wynika, że jedynie 40 procent ankietowanych opowiada się za wprowadzeniem dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, które proponuje ministerstwo zdrowia. Dodatkowe opłaty w wysokości 7-10 złotych pozwoliłyby pacjentom, według resortu, korzystać z wyższego standardu leczenia.

więcej »

Emigracja polskich anestezjologów trwa

Niekorzystną dla polskich pacjentów sytuację, jaką jest emigracja anestezjologów, miały powstrzymać noworoczne podwyżki plac dla lekarzy tej specjalności, niestety nie dojdą one do skutku. W konsekwencji Związek Zawodowy Anestezjologów przewiduje kolejną falę emigracji lekarzy.

więcej »

Niemcy: seniorzy mają problem z uzależnieniami

Uzależnienie osób starszych ciągle jeszcze jest tematem tabu. W samych tylko Niemczech około 400 tysięcy seniorów jest uzależnionych od alkoholu, a 3,5 miliona wykazuje ryzykowne spożycie. Rośnie również uzależnienie od leków.

więcej »

Będzie wielki strajk lekarzy?

W całym kraju w co czwartym szpitalu już wczoraj rozpoczęły się przygotowania do wielkiego strajku lekarzy. Medycy są rozczarowani podwyżkami, jakie otrzymali jesienią. Z doniesień "Gazety Wyborczej" wynika, że obecnie do strajku chce przystąpić 150 spośród 650 szpitali, a w maju nawet 400.

więcej »

Warszawski szpital bez kontraktu z NFZ

Obsługujący blisko 250 tysięcy mieszkańców Woli i Bemowa szpital, od nowego roku ogranicza działalność - alarmuje "Życie Warszawy". Powód? Placówka nie zdołała porozumieć się z Narodowym Funduszem Zdrowia.

więcej »

Kiedy przyjedzie karetka?

Od 1 stycznia obowiązywać będą nowe zasady funkcjonowania pogotowia ratunkowego - pisze "Życie Warszawy". Dla pacjentów najistotniejsza jest jedna zmiana - dyspozytorzy uzyskają prawo do odmówienia wysłania karetki, jeśli uznają, że nie jest to konieczne. Nadal nie będziemy musieli jednak z własnej kieszeni płacić za przyjazd ambulansu, jeśli nasze wezwanie uznane zostanie za nieuzasadnione.

więcej »

W kolejce po wózek inwalidzki

Osoby niepełnosprawne, które ubiegają się z Narodowego Funduszu Zdrowia o refundację wózka inwalidzkiego czy aparatu słuchowego muszą czekać w coraz dłuższych kolejkach. Okazuje się, że na tego typu sprzęt trzeba czekać niekiedy nawet około roku. W 2007 roku ma być jeszcze gorzej, ponieważ NFZ jeszcze zmniejszył budżet na tego typu refundacje - donosi "Metro".

więcej »

Miłośnicy motocykli ratują ludzkie życie

W Krakowie działa Motocyklowe Pogotowie Ratunkowe "R2", które od ponad roku współpracuje z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym. Tę nietypową jednostkę ratunkową tworzą miłośnicy motocykli, którzy pragną bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym - pisze "Dziennik Polski".

więcej »

Korupcja - poważny problem służby zdrowia

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, wartość łapówek, jakie wręcza się w naszym kraju w ciągu roku pracownikom służby zdrowia plasuje się na poziomie 5 – 7 miliardów zł.

więcej »

Do lekarza z dowodem osobistym?

Według doniesień "Życia Warszawy" Ministerstwo Zdrowia chce, aby pacjenci udając się na wizytę lekarską identyfikowani byli na podstawie dowodu osobistego. W tej sytuacji zbędne byłoby posiadanie książeczki zdrowia i elektronicznej karty, którą zamierza wprowadzić Narodowy Fundusz Zdrowia.

więcej »

Strony : [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36]


Polecamy Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy