Strona głównaOpiekaBezterminowy strajk lekarzy

Bezterminowy strajk lekarzy

Lekarze nie zaprzestają walki o podwyżki, wcześniejsze akcje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i medycy odejdą od łóżek. Odwołane zostaną zaplanowane zabiegi i operacje, placówki będą pracowały jak na ostrym dyżurze. Od poniedziałku rozpocznie się bezterminowy strajk lekarzy.
Sytuacja wydaje się patowa, bo medycy nie zamierzają zrezygnować z protestu, a minister zdrowia, Zbigniew Religa, twierdzi, że nic do zaoferowania. Obiecywał jedynie wzrost pensji o 15% w niedalekiej przyszłości, ale lekarze kategorycznie odrzucili tę propozycję jako absolutnie niewystarczającą.

W strajku weźmie udział około 300 placówek, zapowiada przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel. W związku z zaistniałą sytuacją NFZ uruchamia infolinie, dzięki którym pacjenci będą mogli uzyskać informacje gdzie będzie można się leczyć. Numery infolinii to: 9488 oraz 0 801 33 99 03.


Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 23:33:34, 21-05-2007 Anielka

    Myślę Basiu,że znajdzie się jakiś poczciwy lekarz i jednak receptę wypisze pomimo strajku.Powodzenia.
  • 07:23:25, 22-05-2007 Wilhelmina

    Pomimo strajku w szpitalach, lekarze przyjmowali. Na pogotowiach także. Prywatnie lekarz, oczywiście też przyjechał. Nie odczułam strajku, jeśli chodzi o poważniejsze przypadki.
    Potwierdzam, że polskie lecznictwo jest ciężko chore, ale strajk tu nic nie pomoże. Musieliby lekarze dostać np.5.000.- i zakaz wykonywania innej praktyki. Ktoś napisał, że pracują po 400 godzin.Tak, może, z praktyką prywatną, lub w spółdzielniach. I nigdzie wtedy nie jest to "posłannictwo" wykonane tak jak należy. Niestety.
    ... zobacz więcej
  • 08:13:22, 22-05-2007 Nika

    Znam lekarkę z naszej przychodni,która ma na osiedlu prywatny gabinet-tam przyjmuje po lub przed pracą .Gdy bywałam bardzo przeziębiona i nie mialam siły wyczekiwać na swoją kolejkę w przychodni,korzystałam z jej płatnych usług-wtedy byłam przebadana bardzo skrupulatnie,życzliwie, z wyczerpującym komentarzem,co nie mialo miejsca w przychodni.Dlaczego-bo tam płacili jej mniej....to mi się nie podoba.Zmieniłam lekarza rodzinnego i teraz za darmo mam rzetelną,miłą "obsługę".To chyba kwestia tego jak dany lekarz traktuje swoja pracę.
    ... zobacz więcej
  • 10:29:16, 22-05-2007 Kundzia

    Ja dziś także od 4 rano stałam by żarejestrować się do lekarza, bo wczoraj wywiesili że lakarz przyjmie tylko 10 osób ,na szczęście udało mi się dostać.Miało nie być problemów z wizytami u specjalistów a jest coraz gorzej.
    Za to faktycnie,ci co prowadzą prywatne praktyki dobrze żyją,inni muszą tyrać w przychodni,na pogotowiu.I zawsze zmęczeni nie mają czsu dla pacjenta.Ale czy podwyżki dużo zmienią?W miarę jedzenia apetyt rośnie.
  • 11:13:07, 22-05-2007 jolita

    Moim zdaniem wielkim nieporozumieniem jest fakt, że w szpitalnictwie nie odróżnia się usług medycznych od usług hotelarskich i gastronomicznych gdy w żadnym zobowiązaniu nie uprawnia się do darmowego: prania pościeli, sprzątania, wyżywienia. Tu wysokość odpłatności mogłaby być uzależniona od możliwości finansowych poszczególnych pacjentów, ale egzekwowanie należności byłoby lepiej widziane niż pobieranie opłat za leki czy zabiegi jak proponują negocjatorzy.
    2302
  • 14:53:34, 22-05-2007 POLA

    A dlaczego lekarze ich nie mają? Czy to taki problem zakupić, jak się ma prywatną praktykę, gabinet z prawdziwego zdarzenia? Wtedy wpływy do kasy państwa też byłyby nieco wyższe (podatki). Podobnie z prawnikami należy zrobić porządek.
    Jolitko, masz rację, jak najbardziej za wikt i opierunek należy płacić, może nie będą to zawrotne kwoty, ale jak się ma pusto w kieszeni, trzeba szanować każdą złotówkę.
  • 15:01:21, 22-05-2007 Kundzia

    Opłaty za wikt i opierunek sprawiły by,że do szpitala nie pchali by się ci co często nie wymagają pobytu w szpitalu,a takich osób jest wiele,a ci co naprawdę potrzebują leczenia czekają zbyt długo na szpitalne łóżko.Uważam też ,że za małe kwoty idą na leczenie a co za tym idzie i na płace służby zdrowia a za dużo na utrzymanie więżniów.Im zabrać a dać służbie zdrowia a zaraz będzie lepiej.
  • 15:15:19, 22-05-2007 POLA

    pensje lekarzy, te podstawowe, są naprawdę niskie, żenująco niskie, tak być nie powinno, ale nikt nie miał i nadal nie ma odwagi, żeby dokonać prawdziwej reformy w służbie zdrowia. Ostatni odważni zginęli w czasie II wojny światowej. W naszej pięknej ojczyźnie wiele dziedzin wymaga radykalnych zmian, które będą bolały, ale kto to ma zrobić? Politycy? Tam brakuje: 1) fachowców, 2) odważnych, 3) uczciwych. "Punktacja" całkiem przypadkowa.
  • 15:20:02, 22-05-2007 ammi1952

    Kunegundo zgadzam się z Toba
  • 16:10:46, 22-05-2007 Nika

    Boziu,daj zdrowie...

Strony : 1 2 3 4 5 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy